Festival sportu

Hradec Králové v těchto dnech hostí mistrovství Evropy v basketbalu žen a to je příležitost, kdy se pořádají i různé doprovodné akce pro děti a veřejnost.

Měli jsme možnost navštívit Jiráskovy sady plné různých stanovišť, na kterých si každý zájemce mohl vyzkoušet různé druhy pohybových aktivit.

Byly zde sporty tradiční, ale i méně známé, vysloveně dívčí, taneční a ladné, ale i chlapské, vyžadující odvahu, mrštnost a sílu… Z celkového počtu asi čtyřiceti sportů si po zdolání dvanácti vybraných disciplín většina z nás odnášela kartu s razítky, nebo nějaké sladkosti. Na úplný závěr jsme byli korunováni a obdrželi jsme malý dárek a diplom.

Třinácté razítko si všichni zasloužili navíc za zdolání průtrže mračen. Ještě, že nejsme z cukru a že nám vrtochy počasí náladu nezkazily.

A navečer po osmnácté hodině přišel ještě bonus – mnozí se viděli na ČT 1 v krátké reportáži ve vysílání zpráv z regionů.