Knihárium otevřeno!

• Knihárium otevřeno!

Otevření čítárny a odpočinkové místnosti s názvem Knihárium

Možná jste četli knížku nebo viděli film o Harrym Potterovi. Tento kouzelník chodí do školy v Bradavicích, kde mají v ředitelně zvláštní zvíře. Je to krásně barevný a milý společník pták Fénix. Ale protože je to kouzelnická škola, není ani tento pták úplně obyčejný. Když zemře, celý se rozpadne na šedivý a nepříliš vábný popel. Umí ovšem zase obživnout a získat svou původní veselou, krásnou a pestrobarevnou vizáž.

Něco podobného se na podzim odehrálo i v naší škole.

Díky dotaci Královéhradeckého kraje a SRPŠ při ZŠ a MŠ Kukleny jsme mohli zrekonstruovat šedivou a téměř nevyužívanou knihovnu na příjemnou místnost zvanou Knihárium.

V něm mohou žáci 1. i 2. stupně trávit přestávky s knížkou nebo časopisem v ruce, odpočinout si na nových sedacích vacích a mnoha polštářcích. Do Knihária také zavítají během výuky, a to zejména v hodinách literatury. Konají se zde různé volnočasové aktivity, např.: rozhlasové vysílání pro školu, zkoušky divadelní skupiny, předčítání, žákovská autorská čtení apod.

V galerii si můžete prohlédnout fotky ze slavnostního otevření Knihária, které proběhlo v úterý 4. 11. 2014. Slavnostního přestřižení pásky a otevření Knihária se ujal pan ředitel Pavel Hebelka. O hudební doprovod se postaraly Madla Spišáková a Hanka Chaloupková pod vedením paní učitelky Věry Slavíčkové. Na fotkách vše zachytil pan školník Petr Žitný.

Ráda bych poděkovala všem, kteří jakkoliv pomohli i stále pomáhají při realizaci přestavby i při samotném chodu tohoto nového prostoru. Přeji malým i velkým návštěvníkům Knihária, aby se jim v něm líbilo tak jako doposud.

Petra Schnaubertová