Legoland 2011

Když jsme se vloni smutně loučili se zábavným parkem a navrhovali, že za rok bychom se sem chtěli vrátit, nikdo z nás netušil, že se sen vyplní. A tak již potřetí vyrazil v pondělí 23. 5. 2011 autobus plný kuklenských dětí k našim západním sousedům. Nikomu nevadilo, že musí vstávat ve 4 hodiny ráno, zamávat rodičům, a hurá za zábavou. Tentokrát jsme navštívili bavorskou metropoli Mnichov. Prošli jsme se po pěší zóně k Marienplatzu, prohlédli si Frauenkirche, někteří stihli nakoupit pár hadříků, zatímco ti nejmenší se osvěžovali zmrzlinou. V Olympiaparku jsme si pak celé město prohlédli z ptačí perspektivy a konstatovali, že jim závidíme zeleň a cyklistické stezky.
Po příjezdu na ubytování chvíli panoval chaos, protože nám byly přiděleny úplně jiné pokoje, než bylo dohodnuto, a to ve dvou hotelech od sebe asi 500 metrů vzdálených. Tady bodovaly učitelky, které nás pěkně rozdělily na hotel dámský a pánský. No a my děti jsme jim to pak vrátily hned druhý den na 1. atrakci, kdy se staly terčem našich vodních děl. Letni počasí přímo vybízelo k vodním hrátkám a malý počet návštěvníků nám dopřál užívat si atrakce i několikrát za sebou. Domů jsme se všichni vraceli unaveni, ale spokojeni a už se těšíme na další návštěvu, třeba se Legoland stane na naší škole novou tradicí oslav Dne dětí.