Neobyčejné řetězy

• Neobyčejné řetězy

Jako součást strojů přenášejí sílu nebo něco přepravují, na sněhu díky nim vyjedeš kopec, mosty na nich zavěšené překonávají údolí, u dveří chrání majetek a bezpečí, ve vysokých horách životy… Tím nejmenším ze vzácného kovu se můžeš ozdobit.

Na začátku stál slib pana ředitele jedné z maminek, že na dětský karneval připravíme asi pět metrů barevného papírového řetězu na výzdobu sálu. Nikoho z nás v té chvíli nenapadlo, co se stane, když tohle oznámíme dětem. Dokonce ještě ani na začátku běžné hodiny výtvarné výchovy nic nenasvědčovalo tomu, co se později odehrálo.

Napříč celou školou od nejmenších po ty nejstarší, každý chtěl najednou nějak přispět do společného díla. Doteď nechápeme, co dokázalo udělat pár barevných papírů, nůžky a lepidlo v rukou kreativních dětí. Jedni vymýšleli, jak na to, zatím co jinde už fungovala „řetězová manufaktura“. Nikdo nezlobil, nikdo se neflinkal, Alex fotografoval, každý se zapojil.

Výsledkem jsou doslova desítky metrů krásných dekorativních řetězů. Zírali jsme na míru spolupráce, na to, jak děti samostatně řídily svou tvorbu, jakou měly radost, že se jim daří.

Ať je tenhle náš školní řetěz dalším užitečným spojením s kuklenskou místní samosprávou a ať se hezky vyjímá při dětském karnevalu 22. února.