Koncem května se žáci 8. tříd zúčastnili tradičního workshopu Kam po základce na Střední škole služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové. Na různých stanovištích si mohli vyzkoušet zajímavé aktivity spojené s jednotlivými studijními obory. Proměnili se například v kuchaře, cukráře, fotografy, kadeřníky nebo aranžéry a zjistili, že některé profese nejsou vůbec tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Velký úspěch mělo zdobení perníčků, tetování i úprava účesů, do které se s nadšením pustili chlapci i děvčata.
Celá akce probíhala v příjemné atmosféře a naši osmáci si odnesli nejen spoustu zážitků, ale také nové zkušenosti a inspiraci. Workshop byl zařazen také proto, že už příští rok čeká žáky důležité rozhodování o výběru střední školy. Díky této návštěvě si mohli rozšířit obzory o možnostech dalšího studia a třeba i objevit obor, o kterém dosud vůbec neuvažovali.
Michaela Hlavatá