Praskačský zpěváček – 15. ročník

• Praskačský zpěváček – 15. ročník

Letos se v Praskačce sešlo v sedmi kategoriích celkem 120 zpěváků z okolních mateřských škol a prvního stupně základních škol. Každý soutěžící si připravil jednu lidovou a jednu umělou píseň s doprovodem na hudební nástroj.

Kukleny reprezentovalo těchto sedm statečných, nejlepších ze třídních kol soutěže:

Tran Thi Nguyen Thuong a David Rygl ze 3.A, Tereza Jurásková a Natálie Martincová ze 4.A, Klára Homolová a David Podroužek ze 4.B a Veronika Vohralíková z 5.A.

Pochvala patří všem, ale někteří by zasloužili potlesk ve stoje!!!

Tereza Jurásková vybojovala mezi dvaceti stejně starými dětmi třetí místo a dokázala, že její loňský první úspěch nebyl náhodou.

Ve stejné kategorii (4. tříd) nás tentokrát mile překvapil svým soustředěným a zároveň energickým výkonem David Podroužek. Jemu udělila porota skvělé druhé místo.

V kategorii 5. tříd si naše Veronika Vohralíková, která na poslední chvíli zastoupila zraněnou spolužačku, vyzpívala krásné třetí místo.

Dětem děkujeme za vzornou reprezentaci.

Nácvik vedla a doprovody všech skladeb obstarala paní učitelka Slavíčková.

Do Praskačky jezdíme moc rádi – je tu skvělá atmosféra a milé organizátorky. Všechny děti si odvážely pamětní list i malé dárečky od sponzorů a určitě i příjemný zážitek ze společného zpěvu.