Projekt Edison

Ve dnech 29. 9. – 6. 10. 2019 proběhl na naší škole projekt s názvem „EDISON.“

V jeho rámci k nám přijelo šest stážistů z různých zemí světa. Na uvítanou jsme jim připravili kulturní program, ve kterém nechyběla hudba, tanec i typické české buchty. Také na drobné dárky a českou hymnu došlo.

Stážisté nás pak během vyučování seznamovali s přírodou, kulturou a životem lidí ve své domovině. Mariami mluvila o Gruzii, Elza o Rusku, Sara o Jordánsku, Dhira o Indonésii, Fevzi o Turecku a Ritwik o Indii.

Jejich vyprávění bylo členěno do dvou bloků. V prvním nám svoji zemi představili formou prezentací obsahujících i obrazové a hudební ukázky. Druhý blok byl vyhrazen různým aktivitám. Někteří stážisté učili naše žáky své národní tance, jiní si připravili kvíz nebo hráli hry. Veškerá komunikace probíhala v anglickém jazyce (v hodinách ruského jazyka dokonce v ruském jazyce), takže naše děti měly možnost ověřit si své schopnosti v praxi. S výjimkou Ritwika, který měl opravdu specifickou výslovnost, rozuměly děti (podle svých slov) prakticky všemu. Tím udělaly radost nejen sobě, ale také nám, učitelům.

Stážisté byli ubytováni v rodinách našich žáků, kteří se po dobu celého týdne stali jejich asistenty a samozřejmě také kamarády. Spolu se svými rodinami zajišťovali stážistům veškerý komfort včetně výletů. O tom, že se naše rodiny staraly opravdu skvěle, svědčí i dojemná prohlášení většiny stážistů v závěru pobytu. Vznikla tak mnohá přátelství a my věříme, že projekt „EDISON“ se na naší škole nekoná naposledy.