Projekt JEŽCI

Projekty, které se realizovaly v loňském školním roce sklidily u žáků úspěch. Ve druhých třídách jsme zahájili projektem JEŽCI, ve kterém mohli žáci uplatnit získané vědomosti a dovednosti. V encyklopediích díky znalosti abecedy snadno vyhledali spoustu informací o ježcích. Dozvěděli se, jak je to s jablíčky na bodlinkách a jak jim může ublížit mléko. V uměleckých textech objevili spoustu rýmů a hádanek. Naučili se o ježkovi písničku a spočítali dětičky ježčím rodinkám. V závěru projektu přemýšleli, co s ježkem, který se nestihl schovat před zimou nebo je zraněný a slabý. Proto využili internetu a našli, co hledali. Záchrannou stanici v Jaroměři pro zraněná a handicapovaná zvířata. Do Jaroměře jsme se vypravili a ještě zde jsme se dozvěděli spoustu nových zajímavých informací.