Stardance 3

14.února 2013, na den sv. Valentýna, se v naší škole konal již 3.ročník taneční soutěže Stardance Kukleny. Protože minulé ročníky pořádané pouze pro naši školu jsme zvládli bez potíží, rozhodli jsme se letos nabídnout možnost se zúčastnit i dalším základním školám z Hradce Králové a okolí.

Dopoledne jsme absolvovali školní kolo soutěže, z něhož vzešlo šest vítězů postupujících do večerního finále. V 18:00 jsme se sešli ve sportovní hale se soutěžícími z dalších pěti základních škol a velké finále mohlo začít. Tanečnice a tanečníci ze ZŠ Milady Horákové, Jiráskovo náměstí, Libčany, Plotiště, SNP a Kukleny předvedly své umění porotě složené ze samých odborníků (Vendula Novotná z T-bass, Kateřina Hamáčková ze ZUŠ, Petr Lehký ze ZŠ Úprkova, tanečnice Valentýna Luňáčková a náš pan ředitel Pavel Hebelka). Děti porotu i publikum překvapily nepřeberným množstvím tanečních stylů, ukázaly se s hiphopem, baletem, taneční gymnastikou, komerčním aerobikem, představily se nám i mažoretky. Z každé ze tří kategorií byli vyhlášeni tři nejlepší. První místo za první kategorii (děti z prvního stupně) získala Miriam Pultarová ze ZŠ Štefánikova, která ale soutěžila za ZŠ Kukleny. Ve druhé kategorii (druhý stupeň, amatérské choreografie) vyhrála děvčata ze ZŠ Milady Horákové a SNP Tereza a Kateřina Šimůnkovy, Anuka Ganbaatarová a Natálie Kadlečková. Absolutní hvězdou celé soutěže se stala vítězka třetí kategorie (druhý stupeň, profesionální choreografie) Aneta Hrobařová ze ZŠ Kukleny. Celá soutěž byla zpestřena doprovodným programem. Na saxofon zahrál František Šalanda, bývalý žák naší školy, profesionálním tanečním vystoupením nás ohromila taneční skupina T-bass a na závěr přišli i…ano, kouzelníci – duo Radek a Simona.

Účast soutěžících i diváků byla hojná. Doufáme, že i příští rok se setkáme na jednom jevišti s dalšími školami a změříme síly v jednom z nejkrásnějších druhů lidského pohybu – tanci. Srdečně vás už dnes zveme na 4.ročník Stardance Kukleny!