Svět nevidomých

V pondělí 26. 9. 2016 se 6. A vydala přes ulici do kuklenské pobočky Knihovny města Hradec Králové, aby zde strávila milé dopoledne s Lukášem Tremlem. Tento knihovník a speciální pedagog nás provázel (nejen) světem nevidomých.

A jak se dopoledne líbilo šesťákům?

Překvapilo mě, jak si zvykl na slepotu. Mně by to teda dost vadilo. A umí i dost triků, i když nevidí.

Dan Tyrych

Překvapilo mě, že slepí umí mnohem více věcí, než my lidé, co vidíme. Chtěla bych ocenit, jak umí bezvadně skládat origami poslepu a u toho i přemýšlet a mluvit.

Eliška Nechanická

Překvapilo mě, že i když je nevidomý, tak toho dokáže hrozně moc a dokáže i pobavit.

Terka Krtková

Překvapilo mě, že vidí ve snu. Chtěl bych ocenit ta kouzla.

Martin Koutník

Chtěl bych ocenit to, že i když je nevidomý, tak je pořád veselý a směje se s námi.

Ondra Borůvka

Překvapilo mě, že ten pán toho uměl víc než my. Chtěla bych ocenit to, že tomu pánovi nevadí, že je slepý.

Eliška Doležalová

Překvapilo mě, že zvládá tolik věcí najednou. Chtěla bych ocenit, jak je pan Treml zručný a jak umí pracovat i ve světě nevidomých.

Lucka Peikerová

Překvapilo mě, že si umí dělat srandu z toho, že je nevidomý.

Eliška Rosůlková