Tajuplný vesmír

Co je to vesmír? Jak je veliký? Kde začíná a kde končí? Co jsou planety? To je jen několik málo otázek, na které se žáci z 3.A snažili vyhledávat odpovědi při projektovém vyučování s názvem „Tajuplný vesmír“. Dokázali si poradit. Do školy si přinesli encyklopedie pro děti nebo atlasy o vesmíru. Z představy o nekonečnu nebo o astronomických vzdálenostech se nám trošku někdy točila hlava.

Ti, kteří sledovali aktuální události o výzkumu kosmu, si dokázali připravit zajímavé zpravodajství. Poslední let raketoplánu Dyscovery se přece nedal přehlédnout. Připomněli jsme si též blížící se 50. výročí prvního letu kosmické lodi s lidskou posádkou.

Na exkurzi na naši hvězdárnu se všichni těšili. Poutavá přednáška lektora, ukázka obrovského dalekohledu a modelů planet, krátké humorné vesmírné pohádky, hvězdná obloha v planetáriu každého zaujaly.