Vánoční koncert

Když zavřu oči, pořád vidím anděly, kteří chrání každého z nás, když nám hrozí nebezpečí… Aspoň tak o tom zpíval v jedné ze závěrečných písní náš pěvecký sbor.

Ale pojďme od začátku: večer plný překvapení a mimořádných výkonů zahájily moderátorky Lucka, Martina a Eliška rozhovorem na vánoční téma s panem ředitelem.

Žáci z 5. A zpestřili večer veselými básněmi a spolu s nejmenšími z 1. tříd nenechali nikoho na pochybách, že už se opravdu Ježíška nemohou dočkat.

Vánoce popletené i příliš moderní si zase vzali na mušku žáci 2. – 4. tříd ve svých projektech – grotesce na hudbu a vtipné pantomimě.

Velké pěvecké těleso žáků 2. – 5. tříd se popasovalo s písní Zima, zima, zima, u které na počátku zkoušení jen málokdo věřil, že se dá zvládnout tolik textu a tak vysoké tempo. Naštěstí nám pomohli rodiče i diváci a společně jsme si to užili.

Uklidnění přinesla klavírní skladba v podání Markéty Janstové.

Její sólové vystoupení vystřídali další muzikanti – hráči na kytary a flétny, kteří zvládli stejně dobře koledy jako moderní skladbu.

Jump rope team potvrdil svou vysokou úroveň i s novými skokankami a pěvecký sbor byl nádhernou tečkou za tímto kouzelným podvečerem. Děkujeme všem, kteří nás podpořili, a těšíme se na další setkávání s vámi.