Vánoční koncert

Ve čtvrtek 17. prosince uvítala vyzdobená sportovní hala kuklenské školy své milé diváky na tradičním vánočním koncertě.

Sympatičtí moderátoři Eliška Vrbová a František Šalanda z 9. B s diváky rozmlouvali i žertovali a také se představili jako zpěváci a hráči na hudební nástroje.

Děti z prvních tříd se kouzlem proměnily ve sněhové vločkya ty se pak blýskaly, vrtěly, a moc hezky zpívaly.

Druháci zase šikovně doprovázeli písně o zimě od Petra Ebena na rytmické nástroje.

Velký rozruch v sále způsobil odvážný taneční výkon žáka 9. A Robina Kleina, který přesto, že nikdy nenavštěvoval žádný taneční kroužek, doslova šokoval přítomné diváky svou vlastní choreografií věnovanou památce nedávno zesnulého krále populární hudby Michaela Jacksona.

Tančili také žáci 6. A a těm se zase podařilo v závěru zlákat ke společnému pohybu i dost početnou skupinu diváků.

Naším hostem byl klarinetový kvartet ZUŠ Habrmanova, v němž kromě Františka Šalandy hraje i náš bývalý žák Filip Holubec.

Mezi sólovými zpěváky jste jistě všichni poznali Terezu Košťálovou ze 7. B a vítězku Českopolské Superstar Sabinu Slavíkovou. Ale objevily se i méně známé tváře – Pepa Slavíček z 9. B a Honza Entner z 8. B. S moderátorem Fandou vytvořili nedávno stylové pěvecké trio Giovanne Amigos. Jejich písně Let it Snow a Sway, známé z repertoáru

F. Sinatry a M. Bubla, zněly divákům ještě dlouho v uších.

Vybrané děti ze školního hudebního kroužku interpretovaly na kytary a flétny celkem sedm skladeb od koled přes klasiku až k moderním písním. Tentokrát se představili posluchačům Lucie Petrová, Jitka Soudilová a Martin Bečka ze 7. A a Petra Zídková ze 6. A.

Od minula se hodně zlepšili.

Celý koncert završil působivým výkonem pěvecký sbor, ve kterém momentálně zpívá kolem dvaceti dětí všech věkových kategorií. Píseň Láska umí víc potěšila všechny romantické duše.

Záznam z vystoupení bude možné v blízké době zakoupit v kanceláři školy.

Poděkování patří nejen vyučujícím a dětem, ale také ochotnému panu školníkovi a všem, kteří fotografují, filmují, pomáhají a fandí.