9.C (2022-2023)

ROZVRH HODIN

ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

8.C – Olympijský víceboj a David Svoboda

Počátkem března měla naše škola možnost zapojit se do sportovní akce Sazka Olympijský víceboj, jehož patronem byl tentokrát olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Jsem ráda, že i naše třída tentokrát našla své zástupce, kteří se statečně prali s ostatními sportovci prvního i druhého stupně. Poděkování za reprezentaci tak patří Domčovi, Kačce s Pájou a Verče a Verče.

8.C – Přespávačka ve škole

Nocování ve škole našich osmáků se odehrávalo pod důležitou podmínkou – režiséry celé akce budou sami žáci. A vyplatilo se!

Spoustu legrace jsme si užili při sportovních aktivitách v tělocvičně nebo při schovce po ztemnělé budově druhého stupně. Verče děkujeme za obstarání chutné večeře, nikdo určitě nezapomene na Barču a její strašidelné příběhy, také kytara pana asistenta a zklidňující tóny táborových písní navodily pravou noční atmosféru.

A co bylo na celém večeru nejnáročnější? Přimět naše osmáky, aby se uložili ke spánku. O to více všichni „ocenili“ Kubův sobotní budíček.

8.C – Návštěva SŠ veterinární

Ve čtvrtek 7.10. jsme přijali pozvání od Střední odborné školy veterinární v Kuklenách na Den zvířat a zároveň den otevřených dveří. Měli jsme příležitost pohladit si různé hlodavce a savce, prohlédnout si výstavu malých zvířat, ale také podržet si hady a fandit při psím agility. Zaujala nás také praktická ukázka s policejními psy, kteří za asistence zkušených psovodů předvedli, jak hravě si dokážou poradit se zločincem.

Program byl opravdu bohatý, bohužel jsme nemohli stihnout vše. Budeme se těšit třeba na příští rok.

8.C – Branný den na Biřičce

Doba covidová nás v posledních měsících připravila o řadu aktivit, mezi které patří také pořádání branného dne pro žáky druhého stupně. Byli jsme moc rádi, že jsme se této tradiční akce mohli opět zúčastnit, i když v netradičním zářijovém termínu.

Sportovní klání týmů z jednotlivých tříd doplnily zapeklité úkoly z nejrůznějších oblastí, s kterými se naši žáci u rybníku Biřička statečně potýkali. Výsledky ale nebyly to hlavní. Všichni jsme si pochvalovali, že jsme se navzdory stále platným hygienickým opatřením mohli pořádně nadechnout čerstvého vzduchu a posílit vztahy v našem třídním kolektivu.