Den matek

V úterý 25. dubna jsme pozvali maminky i ostatní členy rodin našich žáků na tradiční velký koncert ve sportovní hale.

Moderátorky z 9.A Anna Křížová a Eliška Perná pozvali na úvod k mikrofonu pana ředitele, který jménem všech zaměstnanců školy maminkám popřál hodně zdraví. Tím zahájil odpoledne plné zpěvu, recitace, tance a hry na hudební nástroje.

Školka v Plačicích předvedla pásmo Moje maminka a mateřinka z Markovy ulice program Z pohádky do pohádky.

Žáci z první třídy s paní učitelkou Jizbovou se nám pochlubili, co už se naučili a také nám dali lekci, kdy tleskat a kdy je na místě úsměv nebo ticho… Na klavír doprovázela paní učitelka Jiránková.

Za názvem Autentic se skrývali naši druháci. Ke svému tanci na píseň Máma od skupiny Lunetic v závěru přizvali i několik odvážných maminek. Nácvik vedla paní učitelka Karasová.

S paní učitelkou Záňovou a třetí třídou jsme se přenesli do přímořského letoviska někde v Portugalsku a užili jsme si zrychlující se letní tanec.

Se známou melodii s novým textem pro maminky i táty vystoupila čtvrtá třída s paní učitelkou Przechowskou.

Najednou tu bylo celé hejno malých skákajících krokodýlů. Nápadně se podobali prvňáčkům a druhákům. K této choreografii se ve školní družině s paní vychovatelkou Vejsovou připojili i čtyři odvážní hoši z páté třídy.

Muzikanti z kroužku základů hry na kytaru a flétnu paní učitelky Slavíčkové zahráli melodii z francouzského kultovního seriálu o četnících, skladbou Jasná zpráva připomněli neuvěřitelných šedesát let kariéry skupiny Olympic a rozloučili se legendárními Slavíky z Madridu.

Závěr měl na starosti pěvecký sbor pod vedením paní učitelky Šilhábelové. Tentokrát si jeho členky vybraly velmi náročný repertoár. Zazněly melodie z filmů Ledové království, Odvážná Vaiana, Největší shovman a Top Gun II.

Pak se všichni účinkující ještě jednou s diváky rozloučili a společně se vyfotografovali.

Děkujeme za báječnou spolupráci zvukaři panu Jarkovi Plesarovi, panu fotografovi Jiřímu Slavíčkovi a asistentovi režie Michalovi Burešovi z 9.B.

Ilustrace na program pro diváky nakreslily žákyně 9.A: Eliška Perná, Denisa Šafrová, Anna Křížová, Lucie Ptáčková, Gabriela Mikysová a Adéla Baladová.

Mgr. Věra Slavíčková