O nás

Naše mateřská škola je součástí právního subjektu ZŠ a MŠ Hradec Králové – Kukleny. Nachází se v klidné městské části Kukleny a je v dosahu městské dopravy. Byla postavena v roce 2011 jako samostatná budova, určena pro předškolní vzdělávání.

Mateřská škola je dvoutřídní s celodenním provozem a kapacitou 50 dětí. Má dvě oddělení pro děti zpravidla od 3 – 6 let. Oddělení pro mladší děti „Berušky“ a oddělení pro starší děti „Motýlky“. Vybavení odpovídá potřebám a počtu dětí a splňuje stanovené normy. Strava je dovážena z jídelny ZŠ Kukleny. V MŠ se připravují svačiny.

Mateřská škola je obklopena rozlehlou zahradou s travnatým povrchem. Součástí zahrady je mírný kopec, který využíváme během celého roku. V roce 2012 bylo na školní zahradě vybudováno dětské hřiště, vybavené pískovišti, průlezkami, skluzavkami a interaktivními prvky pro rozvoj dětí. Součástí zahrady jsou dopadové plochy. Celá zahrada je osázena stromy a keři. V roce 2017 byla zahrada obohacena o prvky environmentální výchovy.

Motto: „Pojďte děti, pojďte hned, objevíme celý svět.“

Naše mateřská škola umožňuje bohatý přírodní, kulturní, sportovní a společenský život plný českých tradic. Těchto podnětů využíváme v našem ŠVP a při plánování vzdělávací nabídky. Vycházíme z něj také v rámci spolupráce s rodiči. Naším záměrem je navázat s rodinou úzkou spolupráci. Každodenním kontaktem nabízíme rodičům poradenský servis v oblasti výchovy a snažíme se o navázání oboustranné důvěry. Rodiče mají možnost se s provozem a prostředím mateřské školy seznámit a aktivně se podílet na tvorbě a přípravě akcí školy.

Pořádáme:

• výtvarné a tvořivé soutěže pro rodiče a děti
  • tématicky zaměřené dílny a zábavná odpoledne
  • mikulášskou nadílku
  • vánoční posezení s tvořivou dílnou
  • nadílka plnou vánočních dárků pro děti
  • velikonoční tvoření
  • karnevalový den
  • zahradní slavnost s opékáním buřtů
  • zpívání maminkám
  • oslavu dne dětí
  • výlety a exkurze