Jak se mají „deváťáci“

Rádi byste věděli, co dělají pro to, aby se jim co nejlépe dařilo při volbě středních škol a hledání budoucího povolání? Pak čtěte dál a prohlédněte si naše fotografie.

Začíná to každoročně hned v září třeba i volbou správného kroužku. Kroužek příprava na přijímací řízení z matematiky nebo českého jazyka je místem, kde se nabízí další potřebný prostor k velmi intenzivní práci. To hlavní se samozřejmě děje přímo v matematice, v českém jazyce a také ve volitelných hodinách stejného zaměření. Předmět volba povolání to má ve svém názvu, ale není jediný. I etická nebo občanská výchova se plánům žáků pravidelně věnují.

Následovala návštěva Střední školy ve Vocelově ulici v Hradci Králové, kde si kromě možnosti vidět celou budovu žáci zasoutěžili v řemeslných týmech. Musíme se pochlubit, že ze 30 družstev Kuklenám patřilo 7. místo.

Další cesta vedla na úřad práce. I zde se besedovalo, tvořilo a soutěžilo. Žáci dostali Atlas středních škol a váhajícím byly nabídnuty individuální konzultace, na které se mohou telefonicky objednat s rodiči.

Poslední velká porce zážitků je spojena s kongresovým centrem ALDIS. Díky paní učitelce Hlavaté se podařilo všechny tři kolektivy našich žáků posledního ročníku zaregistrovat do „Živé knihovny povolání“. Dozvěděli se tak poměrně dost o profesích zámečník, svářeč, konstruktér, elektromontér, všeobecná zdravotní sestra, stavební technik, stavební dělník, silničář, projektant a bankovní pracovník. Mimo jiné nám byla nabídnuta na jarní období po zkouškách možnost exkurze do Komerční banky spojená se soutěží ve finanční gramotnosti. Poté si všichni individuálně prošli jednotlivé stánky různých středních škol, kde také získali potřebné informace. Potkali tu naše bývalé žákyně Emu a Báru, které se letos připravují k maturitě.

Krok za krokem se blíží každý ke své budoucnosti a všichni si uvědomují, že tento rok nesmí nic podcenit…

Mgr. Věra Slavíčková

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny