Ohlédnutí za lyžařským výcvikem

Tak se nám to opravdu podařilo! Odjezdu sice předcházelo trochu náročnější období, kdy jsem do poslední chvíle netušila, kolik dětí pojede a zda se vůbec pojede, kolikrát jsem změnila seznamy ,,účastníků zájezdu“,  si už ani nepamatuju😊. Lituju i rodiče, kterým jsem neustále posílala různé informace, které se samozřejmě také všemožně měnily …Ale nakonec jsme to opravdu zvládli a všichni, kdo jsme prošli PCR testy, jsme odjeli na vytoužený lyžařský výcvik.

Horský hotýlek na Benecku už znám, byli jsme tam už po několikáté, letos ale v největším počtu, co jsem kdy zažila. A to nebylo ještě vše. Také jsem se poprvé neúčastnila v roli instruktora, ale v roli ,,hlavase“ a zdravotníka, neboli něco jako člověk pro všechno. Otázky dětí při odchodu na lyže typu ,,Paní učitelko, neskočila byste mi prosím pro rukavice, pro permanentku, pro helmu…?“ mě po pár dnech už nemohly rozházet a ochotně  jsem plnila všechny jejich prosby. Odměnou mi bylo to, že kromě pár pokusů o jisté akrobatické kousky, které jsem velmi rychle zatrhla, jsme si pobyt na horách všichni moc užívali.

Velký dík patří také mým instruktorům. Výuky na SNB se ujaly 2 mladé snowborďačky, a tak se všichni budoucí snowborďáci změnili v tým lachtanů a celý týden pilně trénovali všechny možné dovednosti. Například dojezd před chatu po břiše na SNB hlavou vpřed nemohl nikoho překvapit😊.

Stejně tak lyžaři si pod vedením 3 úžasných, statných instruktorů užívali sněhu plnými doušky a nejen pokročilí, ale postupně i úplní začátečníci jezdili na vleku a z kopce točili krásné obloučky.

Ani běžkám jsme se nevyhnuli, a tak se někteří po prvních krůčcích na běžkách rovnou vrhli do biatlonového závodu. Naši instruktoři nám totiž dovezli laserové pušky, sklopné terče a už se jelo. A fanoušci na balkonech – ti byli teprve super!

Zábava na chatě také neměla chybu. Po večerech jsme hráli hry, lovili kartáčkového vraha, tančili na tanečních podložkách, závodili na X-Boxu nebo   měli super diskotéku, náš DJ Otta to uměl pěkně rozjet. Při pohledu na taneční parket, kde poskakovalo přes 40 dětí, by si člověk opravdu nemyslel, že mají za sebou 5 dnů lyžování a pravděpodobně toho moc nenaspaly.

Co říci na závěr? Za mě velmi vydařený ,,lyžák“, super děti, super dospěláci… Velký dík i provozovatelům chaty, měli pro nás vždy pochopení a nic nebylo problém. A za děti? Přidám pár povedených básniček, posuďte sami …

Takže horám ZDAR! a za rok zase na Benecku!

Mgr. Šárka Hápová

Lyžák 2022

Pokoje jsou plné žáků, to Kukleny jsou na lyžáku!
Sjezdovky křižují sem a tam, jsou všude kam se podívám.
Barvy žluté, červené – jízdy máme zdařené.
Na běžkách jsme se unavili, ráno z postele skoro nevstali.
Najíst nám tu také dali, hlady umřít nenechali.
Instruktoři na nás hodní byli, lyžovat nás naučili.
Lyžák jsme si moc užili a živí domů se zase vrátili.

Lyžák

Naše třída na horách
skvělé se tu baví.
Na běžkách se potíme,
u toho se bavíme.
Plno sněhu, parta skvělá,
večer dobrá zábava.
diskotéky ty nás baví
škoda, že se už zas balí.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny