Ovoce a zelenina do škol

Ale klidně by se tahle reportáž mohla jmenovat „Poslední letošní výtvarka“. Napadlo nás spojit pár věcí: Z barevně krásných plodů a růží jsme vytvořili na prostřeném stole zátiší, rozdělili jsme se do trojic a chvilku jsme diskutovali, jak to na nás působí.

Měli jsme tisíc možností, jak tenhle okamžik přenést na velkou čtvrtku. Dohoda byla celkem rychlá a už se malovalo vodovkami, kreslilo pastelkami nebo barevnými křídami. Kdo chtěl, mohl si pročíst odborné texty, ze kterého kouta zeměkoule se k nám voňavá šťavnatá dobrota dostala.

Někteří spolužáci ochotně melouny rozkrájeli a na táce je roznášeli jednotlivým umělcům. V závěru jsme svá díla vyfotografovali. Ať už to byly realistické kresby, křídou ztvárněný melounový vesmír, dívka v melounových plavkách nebo například postava z filmu Madagaskar, všechny obrazy byly krásné… Byli jsme sice trochu ulepení, ale vesměs spokojení.

Závěrem bychom chtěli za tuto ochutnávkovou možnost poděkovat a už se těšíme na mléčné výrobky, které mají brzy následovat.

Mgr. Věra Slavíčková

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny