Peace Run 2022

Ve středu a ve čtvrtek 18. a 19. května město Hradec Králové přivítalo účastníky mezinárodního dálkového běhu za mír. Dvě třídy z naší školy (6. A a 8. A) měly tu čest zúčastnit se zhruba hodinového doprovodného programu v Šimkových sadech.

Na pořadu byly veselé hádanky pro menší účastníky, ale i vážná zamyšlení nad významem míru pro šťastný život každého člověka. Žáci poznávali, z jakých států jsou závodníci podle toho, co o své zemi ve svém jazyce řekli nebo zazpívali. Na krátké scénky jsme mohli reagovat zdvižením palce nebo jeho obrácením k zemi podle toho, jaké chování nám připadalo fér a jaké ne. Známe už heslo tohoto běhu, který se po celém světě organizuje 35 let, vyslechli jsme jeho hymnu v anglickém jazyce.

Sledovali jsme šikovné tanečnice a při vystoupení karatistů si každý uvědomil, že i slabší soupeř se může ubránit silnému.

Se závodníky symbolicky přiběhl primátor našeho města, a v krátkém zamyšlení mluvil za většinu z nás.

Organizátoři rozpohybovali skoro každého a zúčastněné školy byly odměněny zarámovaným barevným portrétem běžců s jejich podpisy. Rádi bychom si ho vystavili v červené hale.

Zbytek dopoledne jsme se prošli po parku, vychutnali si dobrou zmrzlinu a do školy se vrátili snad o trochu moudřejší…

Každý z nás má tu moc pro mír udělat malý krůček ve své rodině, mezi kamarády, ve své škole.

Mír je veliká vzácnost, není samozřejmý a začíná v srdci každého z nás.

Mgr. Věra Slavíčková

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny