TEMATICKÝ DEN FAIRTRADE

Čtvrteční den se stal pro třídu čtvrťáků neobvyklý svým tematickým zaměřením, ale také tím, že se v roli učitelů objevili starší spolužáci z osmé třídy. Žáci 8. B si pro 4. třídu připravili projektový den s cílem získat vědomosti o Fairtrade. Jako Fairtradová škola podporujeme pěstitele z Afriky, Asie a Latinské Ameriky. Starší žáci nabývají své znalosti o Fairtradu v hodinách zeměpisu, přírodopisu či etiky, a proto ve čtvrtek 25. 4. 2024 je předali svým mladším spolužákům. Připravili si pro ně pestrý program na celé dopoledne. Čtvrťáci získali nejen teoretické znalosti při výuce a plnění různých úkolů, ale také si vytvořili plakáty a napsali dopisy podporovaným farmářům. Nejlépe hodnocenou částí se stal kvíz v oblíbené aplikaci Kahoot.

Pokud se chcete i vy zapojit do podpory Fairtrade, přijďte za námi na školní zahradu 11. 5. 2024 v 10 hodin, kde společně posnídáme férové produkty a dáme si férovou kávu či čaj.

Odkaz na akci: https://www.facebook.com/events/442816198424672/?ref=newsfeed

Odkaz k akci: https://fairtrade.cz/zapojte-se/ferova-snidane/

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny