Zájezd do Osvětimi 

Dne 10.5. 2023 se 46 žáků naší školy zúčastnilo zájezdu do Polska, aby navštívilo bývalý koncentrační tábor v Osvětimi. Za druhé světové války bylo toto město přičleněno k Německé říši a byl zde v areálu bývalých kasáren polské armády zřízen koncentrační tábor Auschwitz I. Později, roku 1942, byl u obce Březinka vybudován rozsáhlý vyhlazovací tábor Auschwitz II – Birkenau (Březinka).
Oba dva tábory jsme si prošli, nakoupili si suvenýry a plni dojmů z prožitého dne jsme jeli domů.
Příští rok se budeme těšit, že se opět někam vypravíme.

Mgr. Jana Hrubá

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny