Exkurze 6. ročníků – Archeopark Všestary

• Exkurze 6. ročníků – Archeopark Všestary

Dne 20. 9. 2016 se konala exkurze 6. A a 6. B. Navštívili jsme Archeopark ve Všestarech společně s našimi třídními vyučujícími.

Sraz jsme měli u hlavního nádraží. Poté jsme vlakem odjeli do Všestar. Když jsme dorazili, vydali jsme se na cestu k Archeoparku. Vstoupili jsme dovnitř a rozdělili se na 6. A a 6. B. Jedna půlka šla nejdříve do kinosálu a druhá, tedy 6. B, šla do muzea pravěku.

V kinosálu jsme si zatím pouštěli videa a nechali kolovat všechny možné zbraně a nástroje. Když jsme se vystřídali s druhou skupinou, šli jsme do muzea.

První patro bylo udělané ve stylu jeskyně a bylo to moc hezké. Tam jsme se dozvěděli něco
o pohřbívání, pravěkých hrobech, o lovcích mamutů atd. V dalším patře byla obrovská vitrína s modelem pravěkých vesnic, byli tam ale i lesy, zvířata a lidi. V tomto patře „život“ se mi líbilo
asi nejvíc. Poslední patro „nebe“ bylo zase o patro výš. Odtud jsme shlíželi na model pravěkých vesnic
a okolí.

Po prohlídce celého muzea jsme vyšli ven a tam jsme mohli vidět např. pravěkou studnu, domy nebo třeba dlabaný člun. Nejen že jsme mohli něco nového vidět, ale i vyzkoušet. Zkusili jsme si třeba hod oštěpem nebo broušení kamenů.

Když jsme si prohlédli i vnitřek jednoho z domů, skončila naše exkurze a mohli jsme se vrátit na nádraží, odkud jsme odjeli do Hradce Králové.

Eliška Doležalová, 6. A