Návštěva ČT

Ve čtvrtek 8. 11. 2012 se obě šesté třídy v časných ranních hodinách vypravily autobusem na exkurzi do Prahy. Jejich první zastávkou se staly Kavčí Hory a Česká televize. Víte, že v celém areálu je 35 km chodeb? Že ČT zaměstnává asi 2700 lidí nebo že máme nejstarší znělku večerníčku? Tohle a ještě mnohem více se naše děti dozvěděly z poutavého filmu a procházky po ČT. Celkem jsme navštívili tři z pěti studií, vyzkoušeli si pár rekvizit a někteří z nás se dokonce zúčastnili živého natáčení.
Druhou zastávkou pak byla rodinná svíčkárna Rados v Šestajovicích u Prahy. Zde si každý ozdobil 3 svíčky, seznámil se s jejich výrobou, koupil si nějakou domů nebo se vydováděl v minifarmě. I počasí nám přálo, a jestli byly děti spokojené? O tom vypovídaly jejich úsměvy ve tvářích.