Čas jablíčkových vůní

  • Úvod
  • Čas jablíčkových vůní

Poslední dva dny před podzimními prázdninami proběhl v prvních třídách projekt „Čas jablíčkových vůní“ zaměřený na podzimní tématiku. Žáci na vycházkách sledovali, co se děje v tento čas v přírodě, zajímali se o práci lidí na zahradách a polích, nasbírali si přírodní materiál pro výtvarné vytváření. Ve třídách pak hmatem, čichem, podle chuti rozeznávali ovoce a zeleninu. Poznávali ovoce vypěstované a sklízené na podzim u nás a dovážené ze zahraničí. Dokázali spočítat, kolik kusů ovoce si donesli, kdo měl více, kdo méně. Ze zatoulaných písmenek dokázali sestavit „ovocné nebo zeleninové slovíčko“. Také si uvařili zdravý šípkový čaj a po tomto posílení si vytvořili z přírodního materiálu strašidýlko a za strašidelných zvuků si užili i reje duchů.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny