Cestujeme vesmírem

5.A a 5.B ukončily 7.listopadu návštěvou Hvězdárny a planetária dvouměsíční projekt Cestujeme vesmírem. Učivo o vesmíru jsme zahájili v září v přírodovědě výborným filmem o cestě na všechny planety a od toho jsme se odrazili, abychom promítli své znalosti a vesmír do ostatních předmětů. V matematice jsme řešili a vymýšleli slovní úlohy, v českém jazyce jsme obohatili slovní zásobu v hodinách slohu, nás čekala „děsivá věda“ v literatuře při návštěvě knihovny a dílo Julese Verna při čtení. Ve výtvarné výchově jsme popustili uzdu fantazii a vymysleli jsme vlastní návrh vesmíru. Při pracovních činnostech jsme se pokusili vyrobit vlastní globus. I v angličtině jsme zkoušeli najít nová slovíčka spojená s vesmírem. Hledali jsme novinky a vědomosti spoluprací na počítačích. No a vlastivědná exkurze krásným podzimním dnem na Nový Hradec naše snažení ukončila.