Koncert ke Dni matek

  • Úvod
  • Koncert ke Dni matek

Stalo se pěknou tradicí, že pár dnů před svátkem všech maminek, zveme rodiče i přátele školy k nám do velké sportovní haly, abychom se pochlubili, co naše děti dovedou a co se naučily.

Na úvod se představili předškoláci z mateřské školy Markova s roztomilými říkankami. Pokračovaly první a druhé třídy se dvěma jarními písněmi.

Jana Krtková z osmé třídy přednesla procítěně velmi náročnou skladbu pro sólový klavír River flows in. S vámi diváky jsme si poté společně zazpívali píseň Táta, máma a syn, která inspirovala ke společnému trávení volného času rodičů s dětmi.

Moderátorské duo Eliška a Eliška (Nechanická a Lexová ze 7. A) jsou nejmladší dívenky, kterým tato úloha byla svěřena. Vtipně a pohotově provázely celým odpolednem. Za vše připomeňme jejich úvahy a výpočty ohledně budoucího důchodu. Tímto výstupem uvedly slečny žáky ze 4. a 5. tříd a my jsme se nestačili divit, cože se stalo s našimi dětmi… Humor v jejich podání nikdy nezklame a neomrzí.

Výběr žáků z hudebních kroužků (základy hry na kytaru a flétnu) se představil s nově nastudovaným repertoárem populárních melodií. Asi nejvíce se povedly skladby Elektrický valčík a Hallelujah.

Poté se halou rozezněla moderní hudba. S choreografií Do for love vystoupila taneční skupina Steels pod vedením trenérek Mochové a Bílkové. Děti trénují od září ve Steels Dance Studiu a nedávno se jim podařilo vyhrát stříbrnou medaili na mistrovství Čech. Z této prestižní soutěže ve velké konkurenci ostatních týmů postoupili do celorepublikového finále – Mistrovství ČR, které je čeká v brzké době.

V Kuklenách máme vždycky pro vás připraveno nějaké překvapení. Tentokrát nás navštívila legendární hudební skupina ABBA. „Omládli“ a vůbec nejsou nafoukaní, protože se v závěru koncertu připojili k našemu pěveckému sboru. Jednotlivé členy skupiny ztvárnili: Jana Krtková, Klára Homolová, Václav Černý a Jirka Podroužek.

Milé maminky i vy ostatní, kteří s dětmi trávíte svůj čas, buďte zdraví a mějte s dětmi trpělivost. Ta radost potom, když se dětem daří, stojí za tu námahu a odříkání.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě koncertu a těšíme se zase brzy s vámi na shledanou.

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny