Lyžařský výcvik

A je to tu. Uběhl rok a výběr žáků 2.stupně naší školy opět vyráží na chatu Bohemia do Vítkovic v Krkonoších na vysněný lyžák! Všichni už nemůžou dospat, vždyť mizíme na celý týden ze školy!!! Jedeme už po druhé na stejnou chatu, vloni se nám tam moc líbilo a už také víme, co nás čeká. Tím myslím např. cestičku od autobusu k chatě, kterou si každý musí projít sám a to hned několikrát. Záleží na tom, jakou zátěž je dotyčný schopen zvládnout…někteří slabší jedinci jdou i 3x, naopak ti silnější vypadají sice jako vánoční stromeček, ale vše zvládnou najednou…

Jen jsme nějak nepočítali s množstvím sněhu, které nás čekalo . A ani jsme netušili , že následující 4 dny napadá každý den nových 30 – 40cm .Takže pobyt na horách se vším všudy, za oknem místo oblohy jen sníh, výlet na běžkách do poloviny cesty s běžkami v ruce, protože přes 2m vysokou sněhovou bariéru se nikomu do stopy probíjet nechce…stejně by tam asi nebyla. A tak nakonec nazouváme běžky na silnici a do slíbené hospůdky dorážíme po vlastní stopě. No a samozřejmě nezbytná pomoc panu majiteli na střeše dřevníku – pod tíhou sněhu hrozí proboření. A to ještě netušíme, že poslední den se budeme muset k silnici a k autobusu sněhovou nadílkou doslova proházet lopatou!!!

No ale nesmíme zapomenout ani na lyžování. Sjezdovka krásně upravená, 4 sedačková lanovka, téměř žádní lidé…to je nádhera. Po počátečním rozřazení začínáme pilně trénovat, na lyžích, na snowboardu i na běžkách, a tak po pár dnech už nikdo nepozná, kdo je vlastně začátečník a kdo pokročilý… A závěrečné závody – běžecké i sjezdové – zvládají opravdu úplně všichni. Zvlášť, když nám k tomu konečně svítí sluníčko!

A co říci na závěr? Za všechny členy našeho náčelnického týmu doufám, že se všem na horách líbilo ( někteří s námi byli již po 3! ), a že to za rok dáme zase do kupy!!! A všechno to ještě potvrdí jedna z básniček, které děti skládaly :

Lyže, snowboardy a běžky, stejně jsme chodili pěšky.
Jezdíme jako draci, nejsme žádní ulejváci.
Máme s sebou běžky, ale na výlet jsme šli pěšky.
Pády jsme si užili, 68x jsme padali.
Za chalupou máme potok, spadl do něj nějakej robot.
Máme s sebou lyžičky, sjíždíme na nich kopečky.
Lyžák jsme si užili moc, ale srandy tu nebylo dost.
Srdce tu totiž byla zlomená, ale už jsou spravená.
Máme tady hodně sněhu, smekáme se také po ledu.
Všichni přijeďte sem, jezdíme tady Prezidentským expresem.

(Martina, Terka, Terezka a Bára)

Šárka Hápová

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny