Olympiáda v českém jazyce

  • Úvod
  • Olympiáda v českém jazyce

Každoroční olympiáda v českém jazyce umožňuje žákům 8. a 9. tříd porovnat úroveň jazykového a slohového projevu s jejich vrstevníky. Ani letošní pandemická situace nezabránila tomu, aby se zájemci této soutěže zúčastnili a poměřili své síly. Setkání proběhlo ovšem netradičně, a to distanční formou.

Elektronické zadání soutěžních úloh poslalo do okresního kola dvě naše žákyně – Míšu Martinů z 8.A a Aničku Balcarovou z 9.B. Míšinou silnou stránkou jsou jazykové schopnosti, Anička zase okouzluje svými vypravěčskými dovednostmi. Obě kuklenské žákyně nakonec dosáhly na přední pozice okresního žebříčku, konkrétně tedy na 3. a 7. místo!

Výsledková listina k nahlédnutí – ZDE.

Děvčatům děkujeme za účast a gratulujeme k tak výbornému umístění. Míše budeme opět držet palce začátkem dubna, kdy bude naši školu reprezentovat v krajském kole soutěže.

Mgr. Michaela Hlavatá

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny