Po stopách české historie

Na ukončení zajímavého učiva vlastivědy ve čtvrté třídě jsme se vydali vlakem za poznáváním historických památek. Na zámku v Potštejně i v zámecké zahradě jsme prožili mnoho hezkých chvilek. Zámeckými komnatami nás provázela hraběnka Chamaré a její služebná Maryška. Pan hrabě nám zahrál i zazpíval. Dokonce nás naučili i taneček. V barokních kostýmech a parukách vypadali úžasně.Prohlídka zámeckého tajemného sklepení některým z nás vehnala do očí slzičky strachu. Ve tmě se objevovaly kostry, různé hrůzostrašné bytosti a pronikavé zvuky se ozývaly všude. Po takové vyčerpávající procházce jsme se rádi usadili v cukrárně na nádvoří a dopřáli si i nějaké ty sladkosti. Výstup na hrad nebyl náročný, i když nás počasí trochu pozlobilo. Oblačnost i hustý jemný deštík zaclonily výhled do krajiny. My jsme se ovšem zaposlouchali do vyprávění paní průvodkyně a kapky deště ani nevnímali. Historie hradu je velmi barvitá. Líčení o jeho dobývání králem Karlem IV. a o pokladu loupeživého rytíře Mikuláše nás upoutalo. Někteří z nás cestovali vlakem poprvé. Zjistili, že takové cestování má i své výhody. Povídali jsme si, hráli hry, karty, pozorovali krajinu i malá nádraží. Na výlet budeme určitě vzpomínat a těšit se na další.

Žáci 4. třídy.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny