Poznávání nezná hranic – návštěva polského gymnázia

V pátek 21. 10. v časných ranních hodinách vyrazil autobus obsazený dětmi z osmých tříd do partnerské školy – Gymnázia Janusza Korczaka Nr. 6 do Walbřichu. Vyučující i žáci byli plni očekávání, protože minulé setkání se oběma stranám v Hradci Králové velice povedlo, a tak se všichni těšili na své kamarády, že je po roce zase uvidí. Jindy deštivý a mlhavý Walbřich pro nás tentokrát připravil neuvěřitelně krásné počasí jako na objednávku na celé tři dny. První den jsme příjemně strávili ve školním prostředí, opět jsme se vyřádili při rambitu, odpoledne pak bylo věnováno zajímavě ztvárněným přednesům básní českých i polských básníků. V sobotu jsme se seznamovali s kulturními památkami Walbřichu, navštívili jsme zámecký hřebčín Ksiaz a ochutnali 4 minerální prameny v lázeňském městečku Sczawno zdroj. I nedělní program byl jedním slovem super. Nejprve jsme se přemístili do Muzea miniatur v Kowarech a poté se z mnohých aspoň na chvíli v představách stali kovbojové ve Westernovém městě přímo v Karpaczi. A to vše se odehrávalo s majestátní kulisou sluncem zalitých Krkonoš. Koněčně jsme měli možnost porovnat naše společné nejvyšší hory z obou stran a počasí nám k tomu přálo. Bylo to fajn, protože si děti opět mohly zasoutěžit a vyzkoušet svou odvahu. Oběd byl také skvělým okamžikem, zejména pro nás, kteří jsme jedli klouzavé slezské noky poprvé. Byl to unikátní kulinářský zážitek, děti snědly všechno, co kuchaři stihli uvařit, a ještě si přidávaly. Jenže teď to přišlo: loučení na červeném koberci, které tentokrát bylo zas o poznání emotivnější a smutnější…

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny