Školní družina pečuje o agamu vousatou

Agama pochází z Austrálie, obývá savany, polopouště, pouště s travnatými porosty a kamenité pláně. Na člověka si snadno zvykne a je nenáročná na chov. V dospělosti může dosáhnout délky až 60 cm, váhy okolo 500g a dožívá se 10 let. Je všežravec, vhodným krmivem jsou cvrčci, švábi nebo sarančata. Ze zelené potravy má ráda listy pampelišky, sedmikrásky, zelí, okurku a z ovoce jablko, mrkev a sní i jahodu nebo malinu.

První a druhé oddělení ŠD se pravidelně o agamu stará. Děti pomáhají s přípravou zeleninové a ovocné potravy, vyměňují vodu, čistí písek a při tom ji pozorují. Péčí o agamu vousatou děti získávají kladný vztah ke zvířatům a k přírodě a zároveň si uvědomují svou zodpovědnost, tak aby se agamě dobře dařilo.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny