Technologické centrum – Už vím proč

„Už vím proč“ je název zábavně vzdělávacího programu v Technologickém centru Hradec Králové. Proč chodím do školy? Proč se musím učit? Proč je důležité jít si za svým snem? Proč bych měl znát a umět v praxi použít pravidla první pomoci?

Žáci 8. B byli v první části vtaženi do projektu fiktivní firmy a museli svou skupinovou práci nejen vymyslet a navrhnout, ale také odprezentovat pro ostatní. Díky týmové spolupráci se děly neuvěřitelné věci. Brzy bylo znát, že v některých opravdu „dřímá podnikatelský duch“ a je jen otázkou času, kdy se naplno projeví.

Činnosti se střídaly se soutěžemi s pomocí „chytrého telefonu“, a tak se děti nenásilnou formou dozvěděly řadu důležitých informací, které se jim budou hodit při výběru budoucí školy nebo povolání. Nejlepší práci odvedl tým ve složení: Alice Špačková, Viktorie Kubcová, Anna Mílová a Jiří Podroužek.

Po skvělém obědě se pokračovalo zásadami první pomoci a způsob byl vpravdě netradiční. Uprostřed probírané teorie náhle rozrazila dveře zraněná osoba a žáci si museli co nejrychleji a správně poradit. Proběhl také praktický nácvik srdeční masáže, polohování pacienta a dramatické ztvárnění hromadné nehody více osob a jejich ošetřování. Kromě poučení jsme zažili i spoustu legrace.

Děkujeme pracovníkům technologického centra za užitečně strávený den.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny