Vánoční koncert

Pozdní odpoledne 20. prosince bylo v kuklenské škole tradičně věnováno vyvrcholení všech předvánočních akcí – velkému koncertu. Byl v mnoha ohledech rekordní, ať už hovoříme o počtu diváků nebo i dětí na scéně. Při Grónské písničce zpívalo například najednou společně přes osmdesát žáků z 2. – 5. tříd. Hladili své plyšové kamarády a přidali i pár veršů o Vánocích. Milé byly malé veverky, které se zásobily dobrotami na zimu, a co teprve, když se z nich vyklubali naši prvňáci. To se pak klidně mohli společně s písničkou klouzat, i když venku zatím není sníh. Odvážně vystoupily obě sólistky – zpěvačka Sabina Slavíková s písní Someone Like You od Adele a mažoretka Tereza Synková se skladbou Captain Hook. Mimořádný byl počet skupinových tanečních vystoupení. Dívky z volitelného předmětu výchova k umění se vyřádily při melodii Jingle Bell Rock, malé princezny zase předvedly, co se naučily v kroužku aerobiku a díky dětem z kroužku School off Dance jste mohli prožít „Šílené Vánoce“. Že na škole pracuje v pěti kroužcích hudebních nástrojů 33 dětí jste už věděli, ale jak bude vypadat společné vystoupení nejšikovnějšího výběru, to nikdo netušil, a tak jste byli určitě zvědaví… Scéna se zaplnila šestnácti kytaristy a osmi hráči na flétnu a přehlídka skladeb, nacvičených v prvním pololetí, mohla začít. Kromě populárních melodií zněla i řada koled. Když už si každý myslel, že ho u nás nic nemůže překvapit, objevily se vánoční reklamy v podání dětí z 5. A, a to i morous musel uznat, že to byla legrace. Vítězové listopadového konkurzu na moderátory – Sára Severová a Petr Kult z 8. A si užili svou roli báječně. Skvěle secvičené texty zahráli přirozeně a přesvědčili nás, že si naši pozornost zaslouží. Celý program glosovali nejprve z „obýváku“ a později i z televizního zákulisí. Na scéně zvládli několik převleků a nechyběly ani kulisy a rekvizity. V závěru se třemi písněmi představil pěvecký sbor, který poslední skladbu Půlnoční věnoval památce zesnulého Václava Havla.

Koncert měl spád, měl jiskru a doufáme, že jste nelitovali, pokud jste byli našimi hosty. Poděkování si zaslouží všichni, kteří čímkoliv přispěli ke zdárnému průběhu večera. Na tištěném programu jste se mohli přesvědčit, že těch ochotných lidí bylo opravdu dost. Ať nám ta atmosféra dlouho vydrží a pro její připomínku přikládáme pár fotografií. Přejeme vám i vašim dětem krásné Vánoce a zdraví i štěstí do nového roku.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny