Vánoční koncert

Už v pátek si spolužáci na třídních besídkách rozdají dárky a zavřou se za nimi dveře školy před zimními prázdninami. Kromě běžné výuky všichni stihli prožít i zajímavé předvánoční aktivity. K vyvrcholení adventu patřil tradičně i velký koncert v hale školy. Přípravy na něj zaberou pokaždé nejednu volnou chvilku pedagogů i dětí.

Nejmenší z plačické mateřské školy si poradili s verši pro Ježíška a vůbec se nebáli tak velkého počtu diváků. Stejně roztomilí byli mrazíci z prvních a druhých tříd. Řádění malých rošťáků v závějích sněhu vystřídal čtyřruční klavír. Sestry Jana a Tereza Krtkovy interpretovaly skladbu Pařížský waltz.

Romantické chvíle vystřídala humorná píseň pana Svěráka v podání velkého pěveckého uskupení třetích až sedmých tříd. Vzali jsme si ponaučení, že i Ježíšek občas potřebuje výpomoc a máme radost, že se k našemu zpěvu přidalo i spousta odvážných hudebně naladěných rodičů.

Některé děti účinkovaly ve více číslech, ale asi největší „honičku“ zažil Jirka Podroužek z osmé třídy. Nejen, že zpíval ve sboru a hrál na flétnu, ale zvládl celé odpoledne moderovat s kamarádkou Eliškou Machovou ze sousední třídy a se spolužačkou Ester Taragošovou zazpíval duet Jingle Bell Rock.

Krásných koled není nikdy dost. Píseň Tichá noc v českém, německém i anglickém jazyce zněla báječně. Žáky sedmého ročníku doprovodil a číslo nacvičil pan učitel Moudrý. Další koledy jsme slyšeli v podání vybraných žáků z hudebních kroužků a nejenom to, přišly i jiné známé zimní a pohádkové melodie.

Jak nás ruší reklamní spoty při vánočních pořadech si vzali na mušku žáci ze čtvrtých a pátých tříd. Obecenstvo se doslova válelo smíchy, však se podívejte na fotografie pod textem. Koncert gradoval streetdancovým vystoupením taneční školy Steels pod vedením zkušené trenérky Andy Bílkové.

Bílý vánoční slon, O Vánocích a Vánoční zvonky – to jsou skladby, které nás v podání pěveckého sboru řízeného paní učitelkou Šilhábelovou přenesly až tam, kde by si každý přál o Vánocích být. „Škoda, že už se musíme rozejít, když to bylo tak příjemné“, si pomyslel mnohý při závěrečných tónech skladeb z repertoáru Dagmar Patrasové.

Aby nám po cestě domů nebylo smutno, naučila nás trenérka taneční skupiny několik hiphopových kroků a pohybů, abychom si třeba o Vánocích mohli protáhnout i doma kostru.

Chválíme moderátory, účinkující i technické zabezpečení a už se těšíme na další setkávání s vámi.

Ten, kdo se z nějakého důvodu nezapojil, mohl jedině litovat, že potlesk celé haly tentokrát nepatřil jemu. Tak krásné svátky a užijte si zimních radovánek s vašimi dětmi!

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny