Výměnný pobyt ve Francii

Žákyně osmých tříd se zúčastnily zájezdu do Francie, který byl pořádán ve spolupráci s gymnáziem J.K.Tyla. V březnu loňského školního roku k nám přijela skupina francouzských studentů z města Castres a v září se naše děti vypravily k nim. Město Castres se nachází asi 80 km od Toulouse v jižní Francii. Vyrazili jsme v sobotu 17. září večer a vrátili jsme se 28. září ráno.Tuto dlouhou cestu jsme využili k zajímavým zastávkám.
V neděli jsme dojeli do ubrečených Alp a po prohlídce okolí kláštera, kde se vyrábí proslulý likér chartreuse, jsme byli uvítáni ve vesnici Saint Etienne de Crosey nedaleko Grenoblu. Zde nám místní přichystali výbornou večeři a ubytovali ve svých domovech. Brzy ráno jsme vyrazili směr kaňon Verdon,mohli jsem si prohlédnout Aix en Provence a ubytovali jsme se v Nîmes v hotelu F1. Ráno jsme obdivovali starobylou arénu a shlédli film o dějinách Nîmes v Maison Carré. Odpoledne jsme už byli na cestě do Castres.
V pondělí děti strávily první večer v hostitelských rodinách, které byly roztroušené ve vesničkách v okolí. Ve středu následovala prohlídka školy a přijetí na radnici. Další den jsme si prohlédli starobylé město Toulouse a v pátek hrad Carcassonne. Víkend strávily děti v rodinách individuálním programem, většina se i vykoupala v moři. Většina z nich se například zúčastnila zápasu ragby, který je tam sledován se stejným nadšením jako u nás hokej nebo fotbal.
V uterý nás čekala už cesta zpět. Zastavili jsme na římském aquaduktu Pont du Gard a prohlédli papežské město Avignon. Přespali jsme nedaleko Lyonu a další den už nás čekala dlouhá cesta domů. Z oken autobusu jsme obdivovali švýcarské Alpy a malebná jezera. Pobyt se vydařil a domlouváme další spolupráci.

Alena Nekolová

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny