Výstava na stromech

• Výstava na stromech

V sobotu 7. října 2017 jsme v Žižkových sadech společně s fairtradovými skupinami Gymnázia Boženy Němcové a Střední zdravotnické školy nainstalovaly 14 panelů s fotografiemi. Pokud výstavu
do 17. října 2017 navštívíte, dozvíte se více o tom, co se skrývá za obchodem s banány a jiným tropickým ovocem.

Na každého Čecha připadá ročně 9,9 kilogramů banánů. Jedná se o nejoblíbenější tropické ovoce. Málokdo už ale ví, za jakých podmínek se banány pěstují, třídí, balí a následně dostávají do Evropy. Autorem fotografií je Stanislav Komínek z NaZemi, který společně s kolegy z Ekumenické akademie vyrazil do Panamy a Kostariky zkoumat pracovní podmínky lidí na banánových plantážích.

Tato výstava se koná již třetím rokem v desítkách parků po celé České republice při příležitosti Světového dne důstojné prací, který připadá na 7. října.

Petra Schnaubertová