Živá knihovna povolání

Volba středních škol a učilišť a příprava na budoucí povolání je velmi aktuální pro žáky letošních 9. tříd. Proto v pátek 3. listopadu navštívili Burzu škol v Kongresovém centru Aldis.

Žáci 9. A absolvovali navíc program „Živá knihovna povolání“, při kterém jim byly představeny různé profese, většinou technického směru. Tak se mohli zblízka seznámit s prací programátora řídících systémů, montážního technika, konstruktéra, nástrojaře nebo seřizovače.

Zajímavé bylo povídání majitelky rodinné firmy LUKO, která se specializuje především na šití košil. Ty jsou proslulé svou kvalitou a vyvážejí se do celého světa. Majitelka díky tomu hodně cestuje a poznala se při tom s mnoha známými osobnostmi.

Mnoho zemí také procestoval montážní pracovník a programátor elektrických zařízení při uvádění jejich výrobků do provozu. Vyprávěl nám o svých zážitcích z afrických i asijských zemí. Procvičili jsme si při tom znalosti ze zeměpisu a práci s mapou.

Akademický pracovník z Technické univerzity v Liberci nás seznámil nejen s náplní své práce, ale představil nám i prakticky výrobu nanovláken. Zajímavé bylo i povídaní o tom, že tato revoluční technologie byla objevena vlastně úplnou náhodou.

Nejvíce nás zaujaly praktické ukázky z práce zdravotníků. Mohli jsme si pod dozorem zdravotních sestřiček vyzkoušet odběry krve, změřili jsme si krevní tlak a vyzkoušeli si, co všechno umí „obyčejná“ nemocniční postel.

Setkali jsme se s různými profesemi a obory, jedno ale měly společné. Všude je velmi důležitá znalost cizích jazyků. To je pro nás velká motivace k jejich učení.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny