Dne 4. 5. 2026 se žáci druhého oddělení zúčastnili akce dopravní výchovy na Dopravním hřišti v Třebši. Osvojili si dopravní pravidla, učili se dopravní značky a nakonec si za odměnu mohli pohrát na dětském hřišti. Akce se vydařila i díky pěknému počasí.
I když v oslabení, užíváme si kroužek naplno.
Dnes se nám opravdu zadařilo a výsledek byl víc než sladký…….
Provoz školní družiny bude probíhat pouze v případě dostatečného zájmu a to ve zkráceném
čase 8.00 – 15,30 hod.
V případě zájmu o ŠD je nutné se přihlásit u své vychovatelky do středy 28.1.2026.
V tento den je oběd za plnou cenu (83 – 85 Kč dle věku žáka).
Platí pro žáky navštěvující školní družinu.
I v tomto školním roce Šikulky nezahálí a spolu s paní učitelkou Luckou rozjíždí své šikovné nápady a tvořivost.
Už se také chystají na vánoce………
V úterý 17. června třída 8.A v rámci projektu ŠUŽ (Škola pro udržitelný život) uspořádala pro páťáky
projektový den na téma finanční gramotnosti a zodpovědného hospodaření.
Naše mladší spolužáky jsme seznámili se základními pojmy (např. rodinný rozpočet, spoření, dluhy,
obchod, reklamace). Nechyběl ani koutek zaměřený na cirkulární ekonomiku. Zodpovědné zacházení
s odpady a především jejich recyklace a znovupoužití nejen šetří životní prostředí, ale i peníze.
Na závěr celého projektu si děti zahrály soutěž, ve které odpovídaly na různé otázky, které se týkaly
peněz a obchodu.