Den matek

Tradiční koncert, který děti každoročně věnují maminkám, se vydařil!

Nejprve jsme se společně s dětmi z MŠ Markova radovali, že se „polámaný“ mraveneček rychle zotavil, rosnička nám předpověděla počasí a její malé kolegyně – „žabičky zelené“ z 1. tříd – předvedly taneční kreaci kolem rybníka s lekníny.

Plná sportovní hala rodičů, bývalých žáků i dalších přátel školy s napjetím vyhlížela humorné pásmo. V doprovodech se objevilo téma mamiky napříč hudebními žánry. Šikovní druháci nezklamali a sklízeli zasloužený potlesk po každé anekdotě nebo vtipné scénce.

Čtyři statné duby, zakleté do laviček, pomohly nést žáky 2. – 5. tříd. Slyšeli jsme téměř zapomenutou píseň Máma od kdysi oblíbené skupiny Lunetic. Mluvené slovo do hudby obstaral jeden z moderátorů – Michal Kult z 8.B, který se o provázení celého koncertu rozdělil se zkušenějším Janem Matějkou z 9.B. Díky oběma elegantním mladým pánům jsme rovněž stíhali sledovat průběžné skóre utkání na mistrovství světa v ledním hokeji v Praze mezi Českem a Francií. Kluci byli velmi sympatičtí a potvrdili, že některá disciplína nevyžaduje nutně partnerku. Následoval výběr dětí ze 3.B a jejich autorská dílka – verše pro maminku.

Že skoky přes švihadlo nejsou zdaleka tak jednoduché, jak to vypadá na první pohled, potvrdil Jump Rope Team, který trénují paní učitelka Hápová a pan učitel Rulc. I Honza s Michalem museli uznat, že týmu v tak skvělé kondici zkrátka nestačí.

V hudbě je to také velmi podobné a pro celý „orchestr“ musí podat bezchybný výkon každý muzikant. Tentokrát se do výběru probojovalo osmnáct žáků, což je zhruba polovina všech, kteří se u nás na kytaru nebo flétnu ve škole chodí učit hrát. Zazněly písně pro děti, ale také poměrně náročná swingová skladba Chattanooga choo choo a další populární melodie.

Pěvecký sbor znovu potvrdil, že si pod vedením paní učitelky Šilhábelové zaslouží zpívat finálové skladby našich koncertů. Kdo si myslel, že už nás po vánočním ohňostroji nemohou ničím překvapit, koukal jako „z jara“. Po písních z pohádky především ženská část publika dojetím ani nedýchala při duetu Klárky Homolové ze 3. třídy s jejím tatínkem. Klobouk dolů za odvahu a nádherný umělecký zážitek. Po doznění závěrečné písně Hotel mama ještě každý zpěvák předal své mamince krásnou růži.

Poděkování patří všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli ke zdárnému průběhu koncertu: technikům z osmých tříd – tentokrát mezi nimi poprvé byla i jedna dívka, panu školníkovi za ozvučení, slečně Petře Pražákové z 9.A, která svou kresbou vyzdobila tištěný program, i všem ostatním a věřte, že jich nebylo málo.

Už teď se můžete spolu s námi těšit na naše další setkání!

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny