Den Země

Třídy 6.A, 7.B a 9.B se svými vyučujícími podnikly 21. 4. 2015 výpravu do Pardubic, aby oslavily Den Země. Cílem exkurze bylo dozvědět se co nejvíce o využití vody, ochraně zdrojů, seznámit se s fungováním plavební komory a sledovat probouzející se jarní přírodu ve městě a jeho okolí při pěší vycházce.

Do Pardubic jsme putovali vlakem, po Labi na lodi Arnošt z Pardubic a zbytek cesty jsme zvládali ve svižném turistickém tempu pěšky. Zajímavé bylo pozorovat, jak se pozvolna kulturní krajina městská a parková mění v přirozenou, člověkem téměř nedotčenou. K vidění byli vodní ptáci a na dohled se vypínal majestátní hrad Kunětická hora, řeku využívali rybáři, veslaři i další sportovci a rekreanti.

Při zasvěceném výkladu kapitána lodi zbyl prostor i na vtipné poznámky. Žáci se mimo jiné dozvěděli, jak ze zcela zkorodovaného vraku banda nadšenců dokázala vytvořit nádhernou výletní loď, vybavenou nejnovějšími technologiemi a útulnou restaurací.

Otázky, které mohly zůstat nezodpovězené, najdou prostor v některém z přírodovědných či společenskovědních předmětů.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny