Exkurze do Národního technického muzea

2. 10. 2014 se obě deváté třídy sešly ráno na nádraží, aby podnikly fyzikálně – hudební exkurzi do technického muzea. Po příjemně ubíhající cestě jsme vystoupili na Hlavním nádraží, prošli Vrchlického sady a naskočili do tramvaje č. 26, která nás odvezla na Letenské náměstí. Za pár minut jsme se ocitli před muzeem. Čekalo na nás několik pater zajímavých expozic:

technika v domácnosti (první pračky, sporáky, roboty, vysavače – od 1. pol. 19.stol. do současnosti)
hudba (vývoj gramof. průmyslu od r. 1890 do r. 2014 – první záznamy zvuku na cínové folie, vinylové desky až po digit. záznam)
tiskařství (knihtisk, vývoj tisk. strojů)
astronomie (dalekohledy, měřící přístroje – sextant, modely sl. soustavy)
televizní studio (technika z Kavčích hor)
doprava (památka průkopníků na zemi, ve vodě a na souši)
chemie kolem nás (význam chemie v každodenním životě)
fotografický ateliér (vývoj fotografie a technologií).

Ve třetím podzemním patře jsme se ponořili do historie a současnosti dobývání uhlí a rudy a na několik minut se z nás stali horníci v různých stoletích. Z Letné jsme obdivovali panorama stověžaté Prahy a přes Mánesův most jsme se přenesli do centra, navštívili Staroměstské náměstí a poté jsme se vrátili zpět na Hl. nádraží.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny