Hudební kroužky

Muzikanti, pojďte hrát!

Ve školním roce 2014-15 jsme otevřeli pět kroužků pro hráče na kytaru nebo flétnu. Celkem v nich pracuje 36 žáků od 1. do 8. ročníku. Jsou rozděleni do skupin po 6 – 8 dětech. Učí se podobným způsobem jako v malotřídní vesnické škole – každý má svůj individuální plán podle osobního tempa, které mu vyhovuje, každý má při hodině svou chvilku s paní učitelkou. Vedle úplných začátečníků jsou tu i pokročilí, kteří zvládnou hru v souboru. Děti se také podílí na výběru skladeb, které pro ně následně paní učitelka Slavíčková upravuje. Někteří se teprve rozkoukávají, ale ti zkušenější vás potěší svým vystoupením už brzy na školním vánočním koncertě. Všem našim muzikantům přejeme, hlavně, aby je hra na nástroj bavila, a tady je pár fotografií.