Mezinárodní den mateřského jazyka

  • Úvod
  • Mezinárodní den mateřského jazyka

V týdnu od 17. do 20.února zaměřili svoji pozornost naši čtvrťáci na Mezinárodní den mateřského jazyka. Vypátrali pomocí vyhledavačů na internetu jeho vznik a smysl. Poslechli si několik písniček v různých jazycích, které se snažili rozpoznat. V hodině angličtiny zpívali anglické, v hodině hudební výchovy natrénovali francouzskou píseň. V našem kniháriu vyhledali v pohádkových knížkách pohádky se zvířaty. Některá si vybrali a nakreslili. Jejich názvy pak v různých jazycích za pomocí slovníků nebo s využitím tabletů či mobilních aplikací, k nim zapisovali. Pak se pokusili poznat 8 zvířat, která se jim ve svém jazyce představila. Z domova si přinesli knížku nebo třeba jen básničku, která je jim blízká tím, jak hezky je napsaná – třeba vtipná, napínavá. To proto, abychom mohli sdílet společně příjemné zážitky se svým mateřským jazykem.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny