Ochutnávka ovoce

Již třetím rokem se žáci 1.stupně naší školy účastní projektu na podporu zdravého stravování „ Ovoce a zelenina do škol“. V týdnu od 8. 6. do 12. 6. 2015 se uskutečnil doprovodný program „ Ochutnávkový koš“. Celý projekt byl zaměřen na poznávání druhů ovoce, o jeho prospěšnosti, možnostech konzumace. Děti se dozvěděly, jak některé druhy exotického připravit k jídlu, jakou mají chuť, v jakých zemích de pěstují, zda rostou na stromě či na keři. Nejzajímavější a zcela neznámé ovoce pro děti byla mochyně. Její lampiónovitý kalich květu uschne jako papír a uvnitř ukrytý plod se konzumuje. Mezi další vzácné plody patřilo mango, ananas a žluté melouny, které jsme pro zajímavost pokapali limetkou. Dětem však nejvíce chutnalo známé ovoce jako hroznové víno, jablka, hrušky, pomeranče, mandarinky, banány, grepy. V příštím školním roce bychom se takto mohli zaměřit na zeleninu.