Poznáváme, jak zdravě žít

  • Úvod
  • Poznáváme, jak zdravě žít

Vybraní žáci 8. tříd se ve čtvrtek 14. 5. 2015 zúčastnili projektového dne „Poznáváme, jak zdravě žít“. Ve třech různých prostředích se věnovali tomuto tématu celé dopoledne. Na VOŠZ a SZŠ Hradec Králové byla pro účastníky připravena aktivita s názvem Hrou proti AIDS, kde žáci pod vedením lektorů v menších skupinách interaktivně poznávali toto závažné téma. Mohli tak prohloubit své vědomosti z podzimního projektu též věnovaného této nemoci. Sehráli různé životní situace, které se dotýkali právě mezilidských vztahů. Doslova si „omakali“ všechnu dostupnou antikoncepci. V Bistru U Dvou přátel na Pivovarském náměstí bylo pro nás připraveno zdravé občerstvení – bageta, ovocná miska a voda. V prostorách ZŠ a MŠ Josefa Gočára na Tylově nábřeží pak žáci získali na připravených stanovištích formou skupinové práce, hry či soutěže informace z těchto oblastí: lidská sexualita, závislosti a drogy, pohyb a zdravá strava. Za těch 14 dní, kdy tento projekt dotovaný EU probíhal, jsme byli 24. zúčastněnou školou. Naši žáci byli pochváleni za své chování, vědomosti a hlavně o zájem o danou problematiku.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny