To nejlepší z Anglie

Anglii jsem navštívila již podruhé a její památky mě opět okouzlily. Viděli jsme toho velmi mnoho a moc se mi to líbilo. Bylo to skvěle naplánované. Zvládli jsme za jediný týden to nejhezčí z Anglie, včetně Stonehenge, na které jsem se těšila snad nejvíce, i několik hodinových nákupů. Počasí nám také vyšlo, což je co říct, neboť z vlastní zkušenosti vím, že v Anglii nikdy nevíte, jak bude.

Popravdě jediné, co mě zklamalo, byl pobyt v rodině. Ne, že by byli snad nepříjemní, to vůbec. Ale měla jsem pocit, že nás berou spíš jako výdělek. Postarali se o nás, to jistě, ale to bylo všechno. Oproti výměnnému pobytu u franzouzské rodiny, na kterém jsem byla s naší školou před dvěma lety, toto bylo pro mě velké zklamání. Vůbec je nezajímalo, zda jsme spokojení nebo nám něco nechybí. O nějakých dlouhých rozhovorech, u kterých by se dala pořádně procvičit angličtina, jsme si mohli nechat zdát. To mě velmi mrzelo.

Avšak Londýn byl opravdu nádherný. A ne jen on. Zvládli jsme projít Brighton a spatřit White Cliffs, Stonehenge. To se mi osobně moc líbilo. Ale i Winchester, Oxford a víkendové sídlo královny Windsor bylo krásné, i když mě mrzí, že jsme královnu nestihli. A v neposlední řadě Londýn. kde jsme viděli snad úplně vše – The Shard, London Eye, Tower Bridge, The Houses of Parlament, Museum Madame Tussaud´s, které pro mě bylo nezapomenutelné díky nečekanému domu hrůzy, Buckingham Palace, Big Ben, Trafalgar Square, St. Paul´s Cathedral a mnoho dalších. Jsem moc ráda, že jsme dostali možnost Anglii se školou navštívit. Tímto chci škole, a obzvlášť paním učitelkám Šilhábelové a Nekolové, poděkovat, že pořádají tyto poznávací zájezdy a dávají tak nám, dětem, možnost poznat nová místa a zvyky. Přeji Vám, abyste v nich mohli i nadále pokračovat a měli z nich stejnou radost jako my, děti.

Barbora Šepsová, 9.B

První den, společně s tím posledním, pro mě byly ty nejlepší. Viděla jsem totiž ty největší památky v Londýně, které jsou opravdu úchvatné. Vysoký Big Ben, který naživo vypadá ještě lépe než na obrázcích. Poté i ohromné London Eye, na které jsme bohužel nešli, ale nahradili jsme si ho téměř třikrát vyšším mrakodrapem The Shard. Následovalo Wesminster Abbey, St. James Park, Buckinghamský palác,Traffalgar Square, ohromné hračkářství Hamleys a anglickými uličkami jsme se dostali k muzeu voskových figurín Madame Tussauds. Bylo užásné vidět voskové celebrity, sportovce, ale i královskou rodinu. Večer jsme dojeli na parkoviště, kde si nás vyzvedly naše hostitelské rodiny. Následující ráno jsme se opět sešli u autobusu a vyjeli na útesy White Cliffs, nebo také Seven Sisters. Po zhruba hodinové procházce jsme se autobusem dostali do přímořského města Brighton. Tam nás čekala prohlídka akvária Sea Life, nákup v Primarku a většina z nás navštívila i zábavní molo Brighton Pier. Večer probíhal stejně jako předchozí. Ve čtvrtek jsme jeli na Stonehenge a do města Winchester. Stonehenge mě malinko zklamal, představovala jsem si ho totiž úplně jinak. A ve Winchesteru jsme viděli Artušův kulatý stůl a samozřejmě jsme si nemohli odpustit Primark. V pátek jsme jeli do univerzitního města Oxfrod, kde nám jedinou hodinu pršelo. Poté jsme přijeli do venkovského sídla královny Alžbety II., Windsoru. Poslední den, jak jsem už naznačila, patřil opět Londýnu. Autobus nás vysadil u mostu Tower Bridge, který je hned vedle bývalého sídla králů – Tower of London. Prošli jsme kolem památníku The Monument a uličkami, ve kterých se pohyboval Jack Rozparovač, dále pak po Millennium Bridge, až ke St. Paul’s Cathedral. Poté jsme navštívili již zmíněný 310m vysoký mrakodrap The Shard, ze kterého jsme viděli celý Londýn jako na dlani. Metrem jsme dojeli ještě do Camden Town, kde jsme utratili poslední libry. Znovu metrem až k O2 Aréně. Tam na nás už čekal autobus. Z anglického Doveru jsme vypluli zhruba ve 20 hodin zpět do Francie a poté domů. Celý zájezd se mi strašně líbil, protože to byl můj splněný sen. Mám zážitek až do konce života.

H. Chaloupková, 8.A

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny