Vánoční koncert 2014

Od září vymýšlíme, čím bychom vás diváky potěšili a překvapili na našich koncertech. Úvodní koledu Už brzy svíčky zaplanou vybraly prvním třídám paní učitelky až z dalekého Švédska. Mezi zpěváčky byla i Eliška Perná, která vystoupení oživila hrou na housle. Kde se vzal, tu se vzal – sněhulák jak vystřižený z obrázků Josefa Lady. Škoda jen, že si děti podobného letos ještě nemohly vlastnoručně postavit venku. V kuklenské škole se učí mnohé děti základům hry na flétnu nebo kytaru. Nejmladší muzikanti letos zvládli společně tři známé koledy za kytarového doprovodu své učitelky. Všichni jsme byli zvědaví na ukázky s hudbou, které si o svátcích napříč kontinenty nacvičily druhé ročníky. Bylo to nejen poučné, ale i nápadité a vtipné. Roztomilé vystoupení zpestřila spousta rekvizit a mnozí diváci se při vzpomínce na visící žirafu na vodorovné tyči smějí ještě teď. Píseň Vánoce, Vánoce je už sice hodně stará, ale její melodii zná z rádia snad každý. Horší už to bylo s textem. Zabojovali jsme a po pár zkouškách jsme si poradili i s ním, a tak si společně s 2. – 5. třídami mohla zazpívat i vánočně vyzdobená sportovní hala plná rodičů a přátel. Ke šťastným Vánocům patří i „Happy“ tanec. Skupina School af dance svými moderními choreografiemi zpestřuje naše koncerty spolehlivě a pravidelně. Tentokrát se tančilo v jasně červených tričkách a slečny i díky vybrané hudbě vypadaly jako půvabné pomocnice Santy Clause. Že českým dětem naštěstí častěji nosí dárky Ježíšek, zase připomněla skupina kytar a fléten pravými lidovými koledami. Poznali jsme i další skladby jako Okoř, Zavři oči a jdi spát nebo Bon soir mademoiselle Paris. Naposledy jmenovanou píseň zpestřil svým tancem pan učitel Rulc s manželkou Ivetou. Jejich půvabné vystoupení bylo pozvánkou na soutěž Stardance Kukleny, která nás čeká v únoru. Závěr patřil tradičně pěveckému sboru, ve kterém je letos přes třicet zpěváků. Mnozí je znáte z našich adventních nedělí. Mají bohatý repertoár, ve kterém nechybí ani písně se slovenskými texty. V závěru skutečně přišel avizovaný „vianočný zázrak“ tentokrát v podobě pyrotechnického efektu pro vnitřní prostory pod dozorem certifikovaného odborníka. Jako laik říkám, že pro mě ten blýskavý ohňostroj byl emotivním vyvrcholením a důstojným ukončením kalendářního roku. Vyrovnaný a sympatický výkon předvedli také oba moderátoři Veronika Svobodová a Honza Matějka z 9.B. Tak na shledanou v roce 2015 v kuklenské základní škole, kde se učitelé vždycky na své žáky i rodiče těší. Děkuji opravdu všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu celé akce.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny