Výlet na Vyšehrad

V úterý 25. listopadu 2014 jsme se vydali na exkurzi do Prahy, kterou navštěvujeme tradičně v předvánočním čase. Cílem naší cesty se tentokrát stal Vyšehrad. Průvodce nám přímo na hradbách připomněl legendu o hrdinském skoku koně Šemíka. Přišla řeč i na první Přemyslovce. Také jsme zhlédli rotundu sv. Martina, nejstarší zachovanou stavbu na Vyšehradě. Poobědvali jsme v parku nedaleko známého kostela sv. Petra a Pavla. Potom následovala jeho prohlídka. Uvnitř většinu z nás zaujalo, že jsme mohli zapálit svíčku za duše zemřelých. A mnozí z nás to také udělali. Pak nás čekala velká „bojovka“ na pověstném hřbitově Slavín. Ta spočívala v tom, že jsme hledali hroby významných osobností.Největší zážitek jsme všichni měli z kasemat. Tam jsme mohli vidět mnoho zajímavých věcí – např. větrací průduchy, střílny, ale i originály soch, které sem byly umístěny z Karlova mostu. No a nakonec už zbýval jen přesun k autobusu. Než jsme však odjeli, dostali jsme ještě od našeho průvodce dáreček na rozloučenou. Nastoupili jsme, naposledy zamávali Praze a už při zpáteční cestě jsme přemýšleli, kam se příští rok v adventním čase opět vydáme.

Veronika Vojtěchová, 7.A

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny