1. ročník Stardance Kukleny

  • Úvod
  • 1. ročník Stardance Kukleny

Ve čtvrtek 3. února 2011 se na naší škole konal oficiální 1. ročník taneční soutěže Stardance Kukleny. Po loňském úspěšném nultém ročníku jsme se letos rozhodli pozvat také rodiče, aby se mohli podívat na své talentované děti. A protože soutěžících se nakonec sešlo poměrně dost, rozdělili jsme celou soutěž do dvou kol. Dopoledne se konalo první školní kolo, z něhož postoupilo deset nejlepších soutěžních čísel do druhého večerního kola. Dopolední program moderovali žáci sedmých tříd Karolína Uhlířová, Anežka Kubiasová, Petr Kult a Jan Rutsch. Večerem pak provázela moderátorská dvojice Eliška Černá a Natálie Hamáková. O zvukařskou a světelnou show se postaral pan školník Petr Žitný se svým realizačním týmem tvořeným chlapci z 8.B.

Početné publikum složené z rodičů, příbuzných a přátel našich soutěžících vydatně podporovalo své favority, a tak byla atmosféra v sále skvělá. Skupiny a jednotlivci z řad našich žáků se na svá vystoupení připravovali velmi důkladně celý leden, takže opravdu bylo na co se dívat. Naši žáci jsou talentovaní a mají nápady, proto nás překvapili mnoha tanečními styly, mezi něž patřil například hip hop, streetdance, aerobik či balet. Měli jsme možnost vidět velmi profesionálně připravené choreografie, z nichž bylo skutečně obtížné vybrat vítěze. Naše porota složená z vyučujících prvního i druhého stupně se při rozhodování pořádně zapotila, ale nakonec si se svým složitým úkolem poradila na jedničku. V kategorii žáků prvního stupně zvítězily dívky z 5.B Kristýna Dvorská a Simona Dalecká alias Kafíčka. Jejich číslo v aerobním tempu bylo zpestřeno nápaditými kostýmy. V těsném závěsu za nimi pak skončil Erik Dzurko z 2.A jako veleúspěšný pokračovatel kuklenské jacksonovské tradice a Klárka Šulcová z 2.A se svým tanečním partnerem Kristiánem, kteří se specializují na latinskoamerické tance. Také druhá kategorie žáků z druhého stupně byla nabita talenty. Na prvním místě skončila taneční skupina Bad girls ve složení Sára Severová, Nikola Kovářová, Niki Pitthardová a Míša Kopecká. Jejich profesionální hiphopové vystoupení vyvolalo bouřlivou reakci publika. Na druhém místě se umístily Mrtvolky, tedy Klára Tomíčková a Jitka Soudilová z 8.A. Na třetím ze stupňů vítězů pak stála Natálie Hamáková, která ohromila svým stepařským uměním.

Naše škola při přípravě soutěže spolupracovala s profesionálními tanečními skupinami z Hradce Králové. Jako předtančení a taneční vložka se tak soutěže zúčastnila Eliška Rufertová s baletem klasickým i moderním a závodní tým Gloria, který je součástí AC HIP HOP Gabriely Baškové.

Letošní ročník Stardance Kukleny se i přes nástrahy chřipky opravdu vydařil. Proto doufáme, že se ze soutěže stane nová tradice naší školy, která i v příštích letech zpestří školní povinnosti žákům a volný čas jejich rodičům.

Fotogalerie:

Potřebujete více informací ?
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak neváhejte kontaktovat některého z pracovníků.
Původní webové stránky Kontaktní údaje
Škola, která dává smysl
Základní škola a Mateřská škola, Hradec Králové – Kukleny